Tapety životosprávy


Možno to znie divne, že v spojitosti s tapetou používame takýto výraz, ale tapeta už od počiatkov nasledovala aktuálne módne trendy, a rovnako je to aj dnes. Výber tapiet je už na nerozhodnutie široký, čo nám vôbec neuľahčí správny výber pre nás vhodného čalúnenia.
Preto sme radšej zúžili výber na základe nárokov kladených na tapetu a vyvinuli sme tapety životosprávy.

Vy si z nich môžete vybrať materiál tapety najvhodnejšieho vzoru, štruktúry a farby. S pomedzi veľmi podobných, ale od rôznych výrobcov pochádzajúcich tapiet už snáď nebude až také ťažké sa rozhodnúť. Výpočet množstva nemôže spôsobiť problémy, nakoľko zvitky sú spravidla 10 m dlhé, ich šírka sa pohybuje medzi 45-53 cm a z rozmerov miestnosti, ktorá sa bude tapetovať si rýchlo vieme vypočítať potrebné množstvo zvitkovPapierové tapety sú najrozšírenejším čalúnením stien. Tapeta, ktorá sa dá bezprostredne nalepiť na hladkú stenu je farbostála, ale nie je umývateľná, jej oderuvzdornosť je slabá. Vzorkovanie, farebný odtieň tapiet je veľmi pestrý a najnovšie sa vyrábajú aj s reliéfnou ražbou. Tapeta sa dá ľahko nalepiť na stenu, ale čistenie jej povrchu je komplikované, preto ju treba častejšie obnoviť, ako steny pokryté umývateľnými tapetami. Nalepiť sa dajú aj bez makulatúry.

Tapety rauhfaser - s pilinovým reliéfom - majú podobné vlastnosti, ako predchádzajúce, v dôsledku vláknitého vyhotovenia je ich povrch drsný, sú rustikálneho efektu, a dajú sa natrieť disperznou farbou na stenu. Získame tak jedinečný povrch steny. Po natretí sa oderuvzdornosť a čistiaca schopnosť tapety o niečo zlepší, ale musíme vykonať dvojitú prácu - tapetovať a maľovať - a odporúča sa aj lepenie na makulatúru. Odporúča sa to zároveň aj na ostatné druhy tapiet, ak chceme predísť oddeľovaniu tapetových okrajov a ostatným nepríjemným javom.Kompakt-vinyl alebo flat-vinyl tapety domácej výroby sú stredne ťažké jednovrstvové materiály pokryté na celom svojom povrchu plastovou hmotou. Pomocou takýchto tapiet sa dajú vyhotoviť veľmi dekoratívne, viacfarebné, umývateľné stenové čalúnenia, ale odporúča sa pred lepením nalepiť na stenu aj makulatúru.

Tapety s napeneným reliéfom sú moderné, mierne izolujúce a majú prach odpudzujúce vlastnosti. Povrchy stien vyhotovené z takýchto tapiet sú stále, v závislosti od použitého vzoru sú vodovzdorné, respektíve umývateľné. Aj ich odstránenie je spravidla veľmi jednoduché, lebo vďaka zdvojenej papierovej vrstve sa dajú odtrhnúť zo základného papiera a preto podkladová tapeta nie je potrebná. Ich vzorkovanie, textúra a rôznofarebnosť zvyšuje vizuálny efekt takéhoto čalúnenia.Reliéfové tapety na jednej strane impregnované, miešané dlhými umelými vláknami sú mimoriadne pevnými tapetami. Trvale zakrývajú trhliny a stabilizujú základy. Niektoré z týchto tapiet sa dajú premaľovať, avšak ostatné z nich si nevyžadujú takúto úpravu. Pri ich lepení sa lepidlo nanáša na stenu a tapeta a v suchom stave pritláča na stenu. Jej odstránenie je jednoduché, dá sa strhnúť aj za sucha.

Štruktúrne - profilové tapety sú speneného, dvojitého papierového základu so vzorkovaním naneseným sieťotlačou, z pomedzi ktorých jednoduchšie druhy budia dojem omietky, alebo rauhfazer-u, respektíve textilu. Dajú sa kúpiť aj ich hodnotnejšie, viacfarebné obmeny, ktoré sú občas pokryté blýskavým granulátom. Sú to veľmi trvácne materiály, ktoré si vyžadujú starostlivú prípravu a náročnú pokládku.Bordúrové tapety sú ideálnym doplnkom náročnejších povrchov vyhotovených z kombinovaných tapiet. Ich materiál, vzorkovanie, farebný odtieň sa spravidla prispôsobuje k jednotlivým typom tapetových radov. Bordúrové tapety sa zväčša lepia priamo na stenu, ale dajú sa nalepiť aj rovno na papierové tapety.
Okrem týchto druhov existuje ešte mnoho špeciálnych, viac-menej známych tapiet, ako napríklad tepelne izolujúca základná tapeta -, textilná tapeta -, velúrová tapeta -, tapeta s kovovým efektom -, sklotextilná tapeta - alebo natierateľná tapeta. O nich len v krátkosti toľko, že ich použitie je vhodné len v osobitých prípadoch, keď to opodstatňujú, respektíve vyžadujú miestne okolnosti - napr. dodatočná tepelná izolácia, nadmerné namáhanie alebo vytvorenie mimoriadnych povrchov. V takýchto prípadoch si však vždy vyžiadajme názor tapetacentrum.hu, aby sme si nenarobili zbytočné viac náklady.

réplicas relógios Oakley
réplica bolsas celine
air max 2014
coach台灣官方網站
réplicas relógios Tag Heuer
celine feminino
air max 2015
coach美國官方網站
réplicas relógios Ferragamo
réplica bolsas coach
air max 專賣店
gucci台灣官方網站
réplicas relógios Hublot
réplica carteira coach
air max thea
gucci 皮夾